Laserowe usuwanie zmian pigmentacyjnych

Problem plam barwnikowych jest bardzo rozległy, a przyczyn ich powstawania wiele. Mogą być to między innymi częste kąpiele słoneczne, menopauza, zastępcza terapia hormonalna, doustna antykoncepcja, stosowanie preparatów światłouczulających (antybiotyki, środki uspokajające, przeciwdepresyjne, moczopędne, zioła – dziurawiec, arcydzięgiel) oraz choroby.

Za pomocą technologii IPL możecie Państwo skutecznie poradzić sobie z problemem plam pigmentacyjnych, takich jak:

  • przebarwienia
  • piegi
  • plamy posłoneczne
  • plamy, które powstają na skórze w miarę upływu czasu itp.

Zabieg usuwania zmian pigmentacyjnych  jest niezwykle skuteczny, ponieważ działa już na poziomie komórkowym. Podczas zabiegu skóra naświetlana jest wiązką światła. Energia IPL jest absorbowana przez barwnik odpowiedzialny za powstawanie przebarwień – melaninę. Dochodzi do zniszczenia precyzyjnie wyodrębnionych melanocytów położonych w warstwach naskórka i skóry.

Zabieg jest bezpieczny – zabiegi wykonywane przy pomocy lampy IPL nie naruszają delikatnej struktury skóry i nie powodują długotrwałych uszkodzeń otaczających tkanek. Zaraz po zabiegu można powrócić do normalnego trybu życia.

Poziom odczuwania bólu podczas zabiegu jest minimalny, ponieważ głowica IPL jest chłodzona do temperatury -5°C, dodatkowo nakładany jest żel chłodzący. Większość pacjentów albo w ogóle nie czuje bólu albo porównuje ból podczas zabiegu do delikatnych uszczypnięć.